55.3-AN-6-24
- Manufacturer Part Number:
- 55.3-AN-6-24
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- STEEL ROD-SHAPED RAW MAGNET
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Magnets - Multi Purpose
- Finish :
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Alnico (AlNiCo)
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Cylindrical
- Size :
- 0.236" Dia x 0.945" H (6.00mm x 24.00mm)