50.3-HF-10-M3
- Manufacturer Part Number:
- 50.3-HF-10-M3
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- STEEL DISC RETAINING MAGNET
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Magnets - Multi Purpose
- Finish :
- Steel, Zinc
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- 200°C (TA)
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Round
- Size :
- 0.394" Dia x 0.177" H (10.00mm x 4.50mm)