HAL300UA-A
- Manufacturer Part Number:
- HAL300UA-A
- Manufacturer/Brand:
- TDK-Micronas GmbH
- Part of Description:
- MAGNETIC SWITCH LATCH TO92UA-4
- Manufacturer :
- TDK-Micronas GmbH
- Product Category :
- Magnetic Sensors - Switches (Solid State)
- Current - Output (Max) :
- 30mA
- Current - Supply (Max) :
- 6.8mA
- Features :
- Temperature Compensated
- Function :
- Latch
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 140°C (TA)
- Output Type :
- Open Drain
- Package / Case :
- TO-226-3, TO-92-3 Short Body
- Polarization :
- South Pole
- Product Status :
- Obsolete
- Sensing Range :
- 2.2mT Trip, -2.2mT Release
- Supplier Device Package :
- TO-92UA-4
- Technology :
- Hall Effect
- Test Condition :
- 25°C
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 24V