HD200-M12
- Manufacturer Part Number:
- HD200-M12
- Manufacturer/Brand:
- Roscid Technologies
- Part of Description:
- DEWPT/TEMP SERIAL TRANS
- Manufacturer :
- Roscid Technologies
- Product Category :
- Humidity, Moisture Sensors
- Accuracy :
- ±0.5% RH
- Humidity Range :
- 0 ~ 100% RH
- Mounting Type :
- User Defined
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 200°C
- Output :
- 4mA ~ 20mA
- Output Type :
- Analog Current, RS232
- Package / Case :
- Probe
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Humidity, Temperature
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 28V