SSF67B50B150
- Manufacturer Part Number:
- SSF67B50B150
- Part of Description:
- DL LVL FLOATSW 177MM TOTAL L
- Current :
- 600 mA
- Operating Temperature :
- 135°C
- Output Configuration :
- SPST-NC, SPST-NC
- Output Type :
- Switch (2) (Dual Float)
- Switch Actuation Level :
- 1.969", 5.906" (50mm, 150mm)
- Voltage Rating :
- 120VDC, 250VAC