SSF67A25B250
- Manufacturer Part Number:
- SSF67A25B250
- Part of Description:
- DL LVL FLOATSW 277MM TOTAL L
- Current :
- 600 mA
- Operating Temperature :
- 135°C
- Output Configuration :
- SPST-NO, SPST-NC
- Output Type :
- Switch (2) (Single Float)
- Switch Actuation Level :
- 0.984", 9.842" (25mm, 250mm)
- Voltage Rating :
- 120VDC, 250VAC