SSF67V70S1000
- Manufacturer Part Number:
- SSF67V70S1000
- Part of Description:
- SENSOR LEVEL 70-1000MM 4-20MA
- Operating Temperature :
- 135°C
- Output Configuration :
- 4mA ~ 20mA
- Output Type :
- Analog (Single Float)
- Switch Actuation Level :
- 2.756", 39.370" (70mm, 1000mm)
- Voltage Rating :
- 120VDC, 240VAC