TLL133-5N-0300-71
- Manufacturer Part Number:
- TLL133-5N-0300-71
- Manufacturer/Brand:
- Rochester Gauges, LLC
- Part of Description:
- LIQUID LEVEL SENSOR 300MM
- Manufacturer :
- Rochester Gauges, LLC
- Product Category :
- Float, Level Sensors
- Current :
- 30 mA
- Material - Housing & Prism :
- Glass Filled Nylon
- Minimum Liquid Specific Gravity :
- Mounting Type :
- 1/2" NPT
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Output Configuration :
- 240 ~ 32Ohm
- Output Type :
- Resistive
- Product Status :
- Active
- Switch Actuation Level :
- Type :
- Liquid
- Voltage Rating :
- 9V ~ 34V