TLL122-N1000
- Manufacturer Part Number:
- TLL122-N1000
- Manufacturer/Brand:
- Rochester Gauges LLC Fozmula
- Part of Description:
- VERTICAL FLOAT SWITCH 1000MM
- Manufacturer :
- Rochester Gauges LLC Fozmula
- Product Category :
- Float, Level Sensors
- Current :
- 1 A
- Material - Housing & Prism :
- Brass
- Minimum Liquid Specific Gravity :
- Mounting Type :
- Male 1" (25.4mm) NPT
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C