RSF66B50B150
- Manufacturer Part Number:
- RSF66B50B150
- Part of Description:
- FLOATSWITCH 25VA DUAL VERT 177MM
- Current :
- 600 mA
- Material - Housing & Prism :
- Polypropylene Sulphide (PPS)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 85°C
- Output Configuration :
- SPST-NC/NO, SPST-NC/NO
- Output Type :
- Switch (2) (Dual Float)
- Switch Actuation Level :
- 1.969", 5.906" (50mm, 150mm)
- Voltage Rating :
- 120VDC, 240VAC