RSF66A25B125
- Manufacturer Part Number:
- RSF66A25B125
- Part of Description:
- FLOATSWITCH VERT 25VA SGL 152MM
- Current :
- 600 mA
- Material - Housing & Prism :
- Polypropylene Sulphide (PPS)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 85°C
- Output Configuration :
- SPST-NC/NO
- Output Type :
- Switch (2) (Single Float)
- Switch Actuation Level :
- 1.181", 4.921" (30mm, 125mm)
- Voltage Rating :
- 120VDC, 240VAC