HS35R0060H1E2
Manufacturer Part Number:
HS35R0060H1E2
Manufacturer/Brand:
Dynapar
Part of Description:
0060 PPR, 1" BORE DIAMETER
Manufacturer :
Dynapar
Product Category :
Encoders
Actuator Type :
Built in Switch :
No
Detent :
Encoder Type :
Optical
Mounting Type :
Orientation :
User Selectable
Output Type :
Product Status :
Active
Pulses per Revolution :
60
Rotational Life (Cycles Min) :
Termination Style :
Voltage - Supply :
5V ~ 26V