CSLH3A45
- Manufacturer Part Number:
- CSLH3A45
- Manufacturer/Brand:
- Honeywell Sensing and Control EMEA
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 45A AC/DC
- Manufacturer :
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- 45A
- Current - Supply (Max) :
- 11mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- Linearity :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module, Single Pass Through
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 3µs
- Sensitivity :
- 18.5mV/N
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 10.5V