CRD4170-15
- Manufacturer Part Number:
- CRD4170-15
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT XFMR 15A AC
- Accuracy :
- ±0.5%
- Current - Sensing :
- 15A
- Current - Supply (Max) :
- 30mA
- Frequency :
- 20Hz ~ 5kHz
- Number of Channels :
- 3
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Voltage - Supply :
- 24V