CR4180-10
- Manufacturer Part Number:
- CR4180-10
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT XFMR 10A AC
- Accuracy :
- ±0.5%
- Current - Sensing :
- 10A
- Current - Supply (Max) :
- 110mA
- Frequency :
- 20Hz ~ 5kHz
- Number of Channels :
- 3
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Output :
- Ratiometric, 4mA ~ 20mA
- Package / Case :
- Module, Triple Pass Through
- Voltage - Supply :
- 24V