CR4320-30
- Manufacturer Part Number:
- CR4320-30
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT XFMR 30A AC
- Accuracy :
- ±0.5%
- Current - Sensing :
- 30A
- Frequency :
- 50Hz/60Hz
- Number of Channels :
- 2
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 60°C
- Output :
- Ratiometric, 4mA ~ 20mA
- Package / Case :
- Module
- Response Time :
- 200ms
- Voltage - Supply :
- 24V