CR4150-30
- Manufacturer Part Number:
- CR4150-30
- Manufacturer/Brand:
- CR Magnetics Inc.
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT XFMR 30A AC
- Manufacturer :
- CR Magnetics Inc.
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±0.5%
- Current - Sensing :
- 30A
- Current - Supply (Max) :
- 75mA
- For Measuring :
- AC
- Frequency :
- 20Hz ~ 5kHz
- Linearity :
- Mounting Type :
- DIN Rail, Panel
- Number of Channels :
- 2
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Output :
- Ratiometric, 0 V ~ 5 V
- Package / Case :
- Module, Dual Pass Through
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 250ms
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Transformer w/Conditioning
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 24V