CR4470-25
- Manufacturer Part Number:
- CR4470-25
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT XFMR 25A AC
- Accuracy :
- ±0.5%
- Current - Sensing :
- 25A
- Current - Supply (Max) :
- 110mA
- Frequency :
- 50Hz ~ 400Hz
- Number of Channels :
- 3
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Output :
- Ratiometric, 0 V ~ 5 V
- Package / Case :
- Module
- Voltage - Supply :
- 24V