L37S100D15M
- Manufacturer Part Number:
- L37S100D15M
- Part of Description:
- SENSOR
- Current - Sensing :
- 100A
- Current - Supply (Max) :
- 20mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Unidirectional
- Response Time :
- 3µs
- Voltage - Supply :
- 15V