L37S050S05J
Manufacturer Part Number:
L37S050S05J
Part of Description:
CURRENT SENSOR (50A; +5V)
Current - Sensing :
50A
Current - Supply (Max) :
20mA
For Measuring :
DC
Frequency :
DC ~ 50kHz
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Response Time :
5µs
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V