L08P100D15M1
Manufacturer Part Number:
L08P100D15M1
Manufacturer/Brand:
Tamura
Part of Description:
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Current Sensors
Accuracy :
Current - Sensing :
100A
Current - Supply (Max) :
12mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 100kHz
Linearity :
±1%
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 80°C
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
Module, Single Pass Through
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
10µs
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
±15V