L32P050S05BFS
Manufacturer Part Number:
L32P050S05BFS
Manufacturer/Brand:
Tamura
Part of Description:
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Current Sensors
Accuracy :
Current - Sensing :
50A
Current - Supply (Max) :
15mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 50kHz
Linearity :
±0.5%
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
Module, Single Pass Through
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
5µs
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
5V