L31S600S05FS
- Manufacturer Part Number:
- L31S600S05FS
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC
- Current - Sensing :
- 600A
- Current - Supply (Max) :
- 15mA
- Frequency :
- DC ~ 100kHz
- Linearity :
- ±0.5%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Voltage - Supply :
- 5V