L32P100S05FS
Manufacturer Part Number:
L32P100S05FS
Part of Description:
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
Current - Sensing :
100A
Current - Supply (Max) :
15mA
Frequency :
DC ~ 50kHz
Linearity :
±0.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
5V