L07P003D15S
- Manufacturer Part Number:
- L07P003D15S
- Manufacturer/Brand:
- Tamura
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL
- Manufacturer :
- Tamura
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- Current - Sensing :
- 3A
- Current - Supply (Max) :
- 30mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- Linearity :
- ±1%
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 2
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 5µs
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- ±15V