L18P060S12
Manufacturer Part Number:
L18P060S12
Part of Description:
SENSOR CURRENT HALL 60A AC/DC
Current - Sensing :
60A
Current - Supply (Max) :
15mA
Frequency :
DC ~ 100kHz
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-30°C ~ 80°C
Voltage - Supply :
12V