L08P500D15IPVW
- Manufacturer Part Number:
- L08P500D15IPVW
- Part of Description:
- CURRENT SENSOR (500A; 15V)
- Current - Sensing :
- 500A
- Current - Supply (Max) :
- 20mA
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C (TA)
- Response Time :
- 8µs
- Voltage - Supply :
- ±12V ~ 15V