L18P025D15C
- Manufacturer Part Number:
- L18P025D15C
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 25A
- Current - Supply (Max) :
- 15mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- DC ~ 50kHz
- Linearity :
- ±1%
- Mounting Type :
- PCB, Through Hole
- Number of Channels :
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Polarization :
- Unidirectional
- Voltage - Supply :
- 15V