MLX91221KDC-ABF-025-TU
- Manufacturer Part Number:
- MLX91221KDC-ABF-025-TU
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 25A 8SOIC
- Current - Sensing :
- ±25A
- Current - Supply (Max) :
- 26mA
- Frequency :
- DC ~ 300kHz
- Linearity :
- ±0.6%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Fixed, Voltage
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Sensitivity :
- 50mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V