ACS715LLCTR-20A-T
- Manufacturer Part Number:
- ACS715LLCTR-20A-T
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 20A DC
- Accuracy :
- ±1.5%
- Current - Sensing :
- 20A
- Current - Supply (Max) :
- 13mA
- For Measuring :
- DC
- Frequency :
- DC ~ 80kHz
- Linearity :
- ±1.5%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Polarization :
- Unidirectional
- Sensitivity :
- 185mV/A
- Voltage - Supply :
- 5V