CPCO-2000-77-SE
- Manufacturer Part Number:
- CPCO-2000-77-SE
- Accuracy :
- 1%
- Current - Sensing :
- 2000A
- Current - Supply (Max) :
- 47mA
- Frequency :
- DC ~ 40kHz
- Linearity :
- ±0.5%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Output :
- Ratiometric, 0V ~ 10V
- Response Time :
- 10µs
- Voltage - Supply :
- 11V ~ 31V