CPCO-2000-77-BP5
- Manufacturer Part Number:
- CPCO-2000-77-BP5
- Manufacturer/Brand:
- GMW Associates
- Part of Description:
- DC-AC CURRENT PROBE, CLAMP-ON, 2
- Manufacturer :
- GMW Associates
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- 1%
- Current - Sensing :
- 2000A
- Current - Supply (Max) :
- 47mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 40kHz
- Linearity :
- ±0.5%
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Output :
- Ratiometric, ±5V
- Package / Case :
- Box
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 10µs
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 11V ~ 31V