CR5410-30
- Manufacturer Part Number:
- CR5410-30
- Manufacturer/Brand:
- CR Magnetics Inc.
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC
- Manufacturer :
- CR Magnetics Inc.
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 30A
- Current - Supply (Max) :
- 40mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 4kHz
- Linearity :
- Mounting Type :
- DIN Rail, Panel
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 24V