SCT-3000-3000
- Manufacturer Part Number:
- SCT-3000-3000
- Part of Description:
- MAGNELAB SCT-3.00", 3000A:333MV
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 3000A
- Frequency :
- 50Hz ~ 400Hz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Voltage - Supply :
- 600V