SCT-0750-060
- Manufacturer Part Number:
- SCT-0750-060
- Manufacturer/Brand:
- Aim Dynamics
- Part of Description:
- 0.75" SPLIT-CORE CT 60A:333MV
- Manufacturer :
- Aim Dynamics
- Product Category :
- Current Sensors
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 60A
- Current - Supply (Max) :
- For Measuring :
- AC
- Frequency :
- 30Hz ~ 1kHz
- Linearity :
- ±1%
- Mounting Type :
- Free Hanging
- Number of Channels :
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C