HT200-75-S3
- Manufacturer Part Number:
- HT200-75-S3
- Manufacturer/Brand:
- WITHWAVE CO LTD
- Part of Description:
- Flexible Microwave Absorber Shee
- Manufacturer :
- WITHWAVE CO LTD
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Self-Adhesive
- Length :
- 11.811" (300.00mm)
- Material :
- Polymer Resin, Magnetic Powder
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 90°C
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Sheet
- Thickness - Overall :
- 0.030" (0.75mm)
- Type :
- Absorbing Sheet
- Width :
- 8.268" (210.00mm)