CZ400-040
- Manufacturer Part Number:
- CZ400-040
- Manufacturer/Brand:
- Laird Technologies - Thermal Materials
- Part of Description:
- RF EMI ABSORBING SHEET 12"X12"
- Manufacturer :
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Length :
- 12.000" (304.80mm)
- Material :
- Silicone Elastomer
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 175°C
- Product Status :
- Obsolete
- Shape :
- Square
- Thickness - Overall :
- 0.040" (1.02mm)
- Type :
- Absorbing Sheet
- Width :
- 12.000" (304.80mm)