0.125-5-CN3190
- Manufacturer Part Number:
- 0.125-5-CN3190
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- RF EMI SHLDING SHEET 15'X0.125"
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Conductive, Single Sided
- Length :
- 15.000' (4.60m)
- Material :
- Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Tape
- Thickness - Overall :
- 0.004" (0.11mm)
- Type :
- Shielding Sheet
- Width :
- 0.125" (3.18mm)