11.5X12-6-1267
Manufacturer Part Number:
11.5X12-6-1267
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF SHLDING SHEET 12"X11.5" 6PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
12.000" (304.80mm)
Material :
Embossed Aluminum Foil
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Shape :
Thickness - Overall :
0.005" (0.13mm)
Type :
Shielding Sheet
Width :
11.500" (292.00mm)