AB5030HF-210X15
- Manufacturer Part Number:
- AB5030HF-210X15
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- RF EMI ABSORB TAPE 49.21'X8.268"
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Non-Conductive, Single Sided
- Length :
- 49.210' (15.00m)
- Material :
- Polymer Resin, Metal Flakes
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Thickness - Overall :
- 0.012" (0.30mm)
- Type :
- Absorbing Tape
- Width :
- 8.268" (210.00mm)