23X36-1-1120
- Manufacturer Part Number:
- 23X36-1-1120
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- RF EMI SHLDING SHEET 36"X22.992"
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Conductive, Single Sided
- Length :
- 36.000" (914.40mm)
- Material :
- Aluminum Foil
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thickness - Overall :
- 0.004" (0.10mm)
- Type :
- Shielding Sheet
- Width :
- 22.992" (584.00mm)