11.5X12-6-1125
Manufacturer Part Number:
11.5X12-6-1125
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
RF SHLDING SHEET 12"X11.5" 6PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Acrylic, Non-Conductive, Single Sided
Length :
12.000" (304.80mm)
Material :
Copper Foil
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Shape :
Thickness - Overall :
0.004" (0.09mm)
Type :
Shielding Sheet
Width :
11.500" (292.00mm)