3M MSG6100F 0.5"X0.5"-100/PK
- Manufacturer Part Number:
- 3M MSG6100F 0.5"X0.5"-100/PK
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- RF ABSORB/SHIELD SHEET 0.5X0.5"
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Acrylic, Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
- Length :
- 0.500" (12.70mm)
- Material :
- Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thickness - Overall :
- 0.039" (1.00mm)
- Type :
- Absorbing/Shielding Sheet
- Width :
- 0.500" (12.70mm)