3M 1181 CIRCLE-0.5"-250
- Manufacturer Part Number:
- 3M 1181 CIRCLE-0.5"-250
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- RF EMI SHLDING SHEET 0.5" 250PK
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Conductive, Single Sided
- Length :
- Material :
- Copper Foil
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 130°C
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Circular
- Thickness - Overall :
- 0.004" (0.09mm)
- Type :
- Shielding Sheet
- Width :
- 0.500" (12.70mm)