CZ500-060S
- Manufacturer Part Number:
- CZ500-060S
- Manufacturer/Brand:
- Laird Technologies - Thermal Materials
- Part of Description:
- RF EMI 4"X4" COOLZORB 500
- Manufacturer :
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Self-Adhesive
- Length :
- 4.000" (101.60mm)
- Material :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 175°C
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thickness - Overall :
- 0.060" (1.52mm)
- Type :
- Width :
- 4.000" (101.60mm)