3M MSG6100F 6" X 5M
- Manufacturer Part Number:
- 3M MSG6100F 6" X 5M
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- RF ABSORB/SHLD SHEET 16.404'X6"
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Acrylic, Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
- Length :
- 16.404' (5.00m)
- Material :
- Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Tape
- Thickness - Overall :
- 0.039" (1.00mm)
- Type :
- Absorbing/Shielding Sheet
- Width :
- 6.000" (152.40mm)