IFL10M-200NB300X200
- Manufacturer Part Number:
- IFL10M-200NB300X200
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- EMI ABSORBER 300 X 200MM SHEET
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Adhesive :
- Non-Conductive, Single Sided
- Length :
- 11.811" (300.00mm)
- Material :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Not For New Designs
- Shape :
- Sheet
- Thickness - Overall :
- 0.008" (0.20mm)
- Type :
- Shielding Sheet
- Width :
- 7.874" (200.00mm)