4787PA51H01800
- Manufacturer Part Number:
- 4787PA51H01800
- Manufacturer/Brand:
- Laird Technologies - Thermal Materials
- Part of Description:
- GSKT FAB/FOAM 6.4X457.2MM DSHAPE
- Manufacturer :
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Adhesive
- Height :
- 0.201" (5.10mm)
- Length :
- 18.000" (457.20mm)
- Material :
- Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
- Operating Temperature :
- Plating :
- Plating - Thickness :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- D-Shape
- Type :
- Fabric Over Foam
- Width :
- 0.252" (6.40mm)