S7191-45R
- Manufacturer Part Number:
- S7191-45R
- Manufacturer/Brand:
- Harwin Inc.
- Part of Description:
- RFI SHIELD FINGER AU 5MM SMD
- Manufacturer :
- Harwin Inc.
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Solder
- Height :
- 0.197" (5.00mm)
- Length :
- 0.177" (4.50mm)
- Material :
- Phosphor Bronze
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Plating :
- Gold
- Plating - Thickness :
- Flash
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Type :
- Shield Finger
- Width :
- 0.118" (3.00mm)