4168PAH1K01800
- Manufacturer Part Number:
- 4168PAH1K01800
- Manufacturer/Brand:
- Laird Technologies - Thermal Materials
- Part of Description:
- GASKET FAB/FOAM 8X457.2MM CFOLD
- Manufacturer :
- Product Category :
- RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- Attachment Method :
- Adhesive
- Height :
- 0.315" (8.00mm)
- Length :
- 18.000" (457.20mm)
- Material :
- Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
- Operating Temperature :
- Plating :
- Plating - Thickness :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- C-Fold
- Type :
- Fabric Over Foam
- Width :
- 0.315" (8.00mm)